دیشب وقتی رسیدیم خونه، دیدم خونه کمی سرد شده! شوفاژ ها رو چک کردیم که نسبتا گرم بودند. البته نه مثل همیشه! غذا خوردیم و  کمی هم با هم صحبت کردیم و من مشغول آماده کردن سوپ شدم برای فردا شام(شام امشب). 

از ظهر کمی شکم درد داشتم. تلفنی با هستی حرف میزدیم که بهم گفت احتمالا توی برفا نشستی و سردی کردی. یه کیسه ی آب  گرم بذار رو شکمت. داشتیم تلفنی صحبت میکردیم که همکلاسی کیسه ی آب گرم  به دست روبه روم سبز شد. آخه من قربون این مرد مهربون نشم؟

یکی دو ساعتی که گذشت  حس کردم خونه سردتر شد. رفتیم و شوفاژهارو چک کردیم و دیدیم بعله! سرد شدن.

همکلاسی زنگ زد به سرایدار. گفتن مشعل شوفاژخونه سوخته و بردن تعمیر. 

من میخواستم برم حموم. ولی با این وضعیت نمیشد. رفتم سرم رو شستم. 

همکلاسی درب اتاق خواب ها رو بست و رختخواب ها رو آورد توی هال.

رفتم توی بغلش و  در حالیکه کیسه ی آب گرم رو هم به خودم چسبونده بودم تا صبح با خیال راحت خوابیدم و اصلا نفهمیدم خونه مثل یخچال شده.

امروز توی کارخونه برای ناهار سبزی پلو با ماهی داشتیم. با خانم همکار رفتیم آشپزخونه تا ببینیم آشپز چجوری این ماهی ها رو سرخ میکنه که اینقده خوشمزه میشه.

برامون توضیح داد که ماهی ها رو میخوابونه توی آب و سنگ نمک. بعد میریزه تو آبکش و بعد میخوابونه توی پودر سوخاری و در روغن فراوون سرخشون میکنه. آی خوشمزه میشه! آی خوشمزه میشه!

اتاق ما پشت آشپزخونه است و کانال کولر به اونجا مرتبطه. از ساعت یازده که آشپز شروع میکنه به سرخ کردن ماهی من دل ضعفه میگیرم تا ساعت یک که برم برا ناهار!

امروز با ترس برگشتم خونه. نگران بودم که نکنه شوفاژها سرد باشه. اما خدارو شکر شوفاژها گرم بودند. الان سوپ خوشمزه رو خوردیم و نشستیم پای تلویزیون و منتظریم که خونه گرم بشه.

خدایا یک شب سرما رو گذروندیم ، تمام امروز دلم پیش اونایی بود که توی این زمستون سرد، سر پناهی ندارند! خودت پناه همه باش!

خدایا سپاسگزارم که میتونم آدم ها رو دوست داشته باشم با وجود تمام بدی هاشون!

خدایا سپاسگزارم که یه خونه ی کوچولوی گرم داریم و دلی که از کنار هم بودن گرمه!

خدایا سپاسگزارم که عادت رو به ما آموختی تا تحمل خیلی چیزها راحت بشه! 

خدایا سپاسگزارم  که صبر رو در وجودمون قرار دادی و عشق رو! 

خدایا برای خلقت آویشن، دارچین، گل سرخ و پونه که این روزها دمنوش شبانه ی منه و به من انرژی میده و در برابر سرماخوردگی مقاومم میکنه سپاسگزارم.

خدایا برای خلقت انار با اون دونه های قشنگش که دونه کردنش مشق عشق شبهای ماست سپاسگزارم. 

خدایا برای وجود پرمهرت و توجه ی بی حدت سپاسگزارم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معجزه پوریا نصرتی Pourya Nosrati مدرسـه شـــاد Michele پاملو های نزدیک دانلود فایل های کمیاب آموزش برنامه نوسی روزنوشته های متین چپانی forosh دانلود اهنگ جدید