وقتی حرف مرگ به وسط میاد همه رو ترش میکنند و اخم هاشون میره توی هم و میگن چرا حرفشو میزنی! 

همه با مرگ بد هستند. همه از شنیدن اسمش بدترین خاطراتشون که فقدان عزیزانشون باشه رو به یاد میارن. 

همه ازش میترسن. همه ازش فراری هستند ! 

اما

وقتی بوی مرگ رو استشمام میکنیم، رفتارهامون تغییر میکنه! مهربون میشیم. یاد کمک به همنوعانمون میفتیم. عزیزانی رو که مدتها فراموش کرده بودیم به خاطر میاریم. دیگه برای مال دنیا غصه نمیخوریم. برای خالی کردن جیب همدیگه نقشه نمیکشیم. همدیگر رو میبخشیم. ناراحتی ها رو فراموش میکنیم و

پس بوی مرگ لطیفه! 

حتی از بوی گل سرخ و گل یاس هم لطیف تره! 

پس چرا خود مرگ اینقدر به نظرمون بده! 

بیاین قبل از بلند شدن بوی مرگ یه نفر، به یادش باشیم. 

بعضی مردن ها بو نداره! 

آدم میمیره اما هیچ کس نمیفهمه! 

اونوقت غصه اش میمونه برا خودمون! 

امروز صبح نوبت آرایشگاه داشتم.

دیشب با وجود خستگی زیاد ، بیدار موندم که برا ناهار کوکوی سبزی با زرشک زیاد بپزم.

صبح زود اول با همکلاسی رفتیم فروشگاهی که کار داشت. بعد منو برد گیشا، آرایشگاه. 

ابروها و موهامو مرتب کردم و بعد هم رفتم پاساژ گیشا. اونجا برای کپل و کپلچه و خودم لباس تو خونه ای خریدم. بعد هم روغن آویشن و روغن بنفشه برا ماساژ شکم(برا همون فیبروم ها).

همکلاسی اومد دنبالم و رفتیم سبزی آش و سبزی کوکو و بادنجون کبابی خریدیم و برگشتیم خونه. ناهار خوردیم و سبزی ها رو قسمت کردم و گذاشتم توی فریزر که خواهرک زنگ زد و پرسید تهران برف میباره؟ گفتم نه! گفت: تلویزیون گفته! 

حرفامون تموم شد و آشپزخونه رو مرتب کردم و رفتم سمت پنجره که دیدم عجب برف خوشگلی میباره.

زنگ زدم خونه ی مامان و بهشون خبر دادم که برف میباره. مامان گفت: جریان بوی بد تهران چیه؟ 

گفتم: جان؟ والله من خبر ندارم. طرف ما که بویی نمیاد. 

گوشی رو قطع کردم و شروع کردم به بررسی. 

فهمیدم که اول گفتن بو از انقلابه. بعد گفتن از ایستگاه متروی ملته! 

یه عده هم گفتن اصلا بویی نیست.

یکسری هم میگن دماوند فعال شده و گاز ساطع کرده و میخوان  تهران رو از مردم تخلیه کنند.

خلاصه که ما توی تهران زندگی میکنیم اما مامانم اینابیشتر از  ما از تهران خبر دارند.

در حال حاضر همکلاسی روی کاناپه خوابیده و بنده هم در حال وبلاگ نویسی هستم و شام هم قراره بریم خونه ی مادرشوهرجان آش قره قوروت  یا یه همچی چیزی بخوریم. (اسمش رو درست متوجه نشدم)

خدایا شکر که اونقدر سرمون گرمه که فرصت نمیکنیم به اخبار بد گوش بدیم! 

خدایا سپاس که  باران رحمتت و برف این بزرگترین نعمتت رو به ما ارزانی داشتی.

خدایا امیدوارم لیاقت بندگیت رو داشته باشیم. 

قشنگترین تصویر این روزای من دیدن صورت همسر توی خوابه! 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اسپایس چت هک شد توسط علی هکر و فیلتر شد و مسدود شد هشدار Donovan طراحی وبسایت فروشگاه اینترنتی شکلاتی دانلود رایگان فیلم تی وی سریال زندگی به شرط خنده Lalaine بینش مذهبی صنعت