دیشب ساعت هشت و نیم رفتیم خونه ی مادرشوهر تا مهمونشون رو که از تبریز اومده بودند ببینیم. مهمون مادرشوهر یه دختر کوچولوی پنج ساله داشت که خیلی شیرین فارسی حرف میزد. یعنی نصف حرفاش ترکی و نصفش فارسی بود.‌کلی هم فکر میکرد تا معادل واژه های ترکی رو به فارسی پیدا کنه و به من بگه. لهجه ی شیرینی هم داشت. کلمات رو میکشید. کلی بابت اسم من خندید و گفت شبیه یه چیز دیگه است‌ . لپامو میکشید و میگفت تو چقدر خوشگلی من دوستت دارم. (همون کاری که من با خودش میکردم) حدود یک ساعت باهاش سرگرم شدم و ازش انرژی گرفتم. دلبری بود برا خودش. 

امروز آخرین ناهار کارخونه رو قبل از ماه رمضون خوردیم. سبزی پلو با ماهی!

پیشاپیش ماه رمضون بر شما مبارک و نماز و روزه هاتون قبول. 

شرایط اقتصادی و وضع موجود جامعه بدجور روی اعصابمه. حس میکنم شدیدا تحت تاثیرش قرار گرفتم.
روزها کارم خیلی زیاده و امیدی به بهتر شدن شرایط کاری و حقوقی ندارم. خیلی سخته که خوب کارکردنت توسط کسی دیده نشه!
دخترک به همکلاسی اشاره کرد و با لهجه ی شیرینی گفت: آقای شماست؟ خیلی بانمکه هااا!!
فامیل همسر مدرک لیسانس حسابداریش رو گذاشته کنار و دوره های کاشت ناخن و لیزر درمانی پوست و تتو و هاشور دیده و از این راه درآمد کسب میکنه و خیلی هم راضیه!!!!
نشستم و هیچ تی نمیخورم و انتظار معجزه دارم!!!!!
دلار شد پونزده تومن!!!
به کجا چنین شتابان؟ !!!
یه شوهر کارخونه دار داریم که نیمی از حقوق سال قبلش رو طلب داره و هنوز هم حقوق نگرفته! چرا؟ چون اول باید پول مردم و مواد اولیه پرداخت بشه! 
از کارخونه داری فقط اسمش رو یدک میکشیم!
ادتآ میخریدیم کیلویی پنج هزارتومن توی یکسال شده کیلویی صد و هشتادو پنج هزار تومن! اونوقت بعضی ها نشستند جای گرم و میگن ما یه عالمه ظرفیت تولید خالی توی کارخونه هامون داریم. یکی نیست بگه با چی تولید کنیم؟ باد هوا؟!!!!
دلم برا مامان بزرگم تنگ شده! 
همین که زنده هستیم هم جای شکر داره چه برسه به باقی چیزها!
خدایا بابت داده ها و نداده هات شکر! خودت یه کاری بکن!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rebecca سپتيک تانک Dawn حرف قلم فال هفتگی وروزانه پی ام سی PMC فان فیلم | رسانه برتر دانلود فیلم و سریال تعمیرات آیفون تصویری Mike آموزش زبان و ادبیات عربی