زمان ثبت : دوشنبه 19 فروردین 1398 ساعت 09:43 [لینک نظر] نویسنده : سوفی

وب/وبلاگ : رافایل جان عزیزم سلام. اول از همه سال نو مبارک، الهی که سال پر از سلامتی باشه براتون و پر از عشق و محبت و خنده های از ته دل. خدارو شکر که با وجود بیماری تونستید عیددیدنی های زیادی برید و برنامه هاتون رو داشته باشید. برای سرفه های خشک اگه احتمال عفونت میدید بهترین دارو زردچوبه هست. شیر رو گرم کنید و یک قاشق کوچک زردچوبه توش بریزید، به جوش که اومد بدید ناشتایی بخورند، برای کسانی که به شیر حساسیت دارند همین رسپی توی آب جوش. اینجا برای عفونت های خفیف به هیچ عنوان آنتی بیوتیک نمیدند و این معجون شفادهنده ی خانواده ی ماست و یک رسپی دیگه که چند سال پیش از یک خانم اهل تُرکیه گرفتم. ایشون وقتی دید من هر دفعه سرفه های خشک و خش دار می کنم گفت که این رسپی معروف بین تُرک هاست، اونا معتقدند که اول باید سرفه رو از حالت خشک درآورد. واقعا نجات دهنده بود اونزمان و هنوز ما همیشه توی یخچال داریم و جزء همیشگی منوی غذامون شده بخصوص زمستان ها. حدودا ده حبه سیر رو پوست بکنید و همانطور درسته توی یک شیشه ی تمیز بندازید و روش آب چندین لیمو ترش تازه رو بگیرید تا جایی که سیرها کاملا زیر آب لیمو باشند. همان شب قبل از خواب یک قاشق غذاخوری بزرگ و صبح ناشتایی یک قاشق غذاخوری بزرگ و در طول روز هم اگر حساسیتی به سیر نداشته باشید چندین بار تکرار شود. این شیشه رو می تونید ماهها توی یخچال نگه دارید و اگه قاشق چرب بهش نخوره خوب میمونه و بهترین داروست. امیدوارم به کارتون بیاد. باز هم براتون سلامتی و شادی خواهانم. از پُست های قبلی تون هم لذت بردم.  خدا قوت برای هفته ی شلوغ کاری  

سلام.

سوفی جان معجون سیر و آبلیموت معجزه کرد و دو روزه سرفه های همکلاسی از بین رفت! 

وقتی ازش پرسیدم اگر اینو درست کنم میخوری یا نه؟ پرسید اینو از کی یاد گرفتی؟ گفتم یکی از دوستای وبلاگیم. قبول کرد که بخوره و خیلی هم راضیه!

من و همکلاسی از همینجا ازت تشکر میکنیم. امیدوارم خودت و خونواده ات همیشه شاد و سلامت باشید و هیچوقت درگیر بیماری نشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید اینترنت و فروش شارژ ایرانسل ارزان Jason Donna field engineer drmajidghiasi.parsablog.com Download High Res Music آزادی سر بلاگ دانلود رایگان کتاب صوتی با بوک کلیک همه چی موجوده